Haber

Maçoğlu: Pazarcık’ta sağlık çadırı ve hastane kuruyoruz

Vecdi Erbay – Ardıl Batmaz

ADIYAMAN– Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, Adıyaman Yeni Mahalle Cemevi’nde yaptığı açıklamanın ardından Gazete Duvar’ın sorularını yanıtladı.

Depremden etkilenen Adıyaman, Hatay, Elbistan, Maraş ve Pazarcık’ta arama kurtarma ekiplerinin bulunduğunu belirten Maçoğlu, bu noktalarda lojistik ekiplerin de bulunduğunu ifade etti. Pazarcık takımında yer aldığını anlatan Maçoğlu, “Önceki gün Antep ve Yavuzeli’deydik. Bugün Adıyaman’dayız. Yarın Elbistan’a gideceğiz. Hayır” dedi.

“EKİPLERİMİZ GÜNDE 40 KÖYE GIDA GÖNDERİYOR”

Depremin geniş bir alanı etkisi altına alması nedeniyle bazı eksikliklerin yaşanmasının normal olduğunu söyleyen Maçoğlu, “7 gün geçmesine rağmen hala koordinasyonda sorunlar yaşanıyor” diyen Maçoğlu, “Yönetim eksikliği lafta kalıyor. 3 gün sonra herkes kendi çabasıyla bulunduğu bölgelere müdahale etti. Uğraşıyorlar ama onu da iyi yapamıyorlar. “Toplumda bir vicdan var. Türkiye’nin 81 ilinden yardım yağıyor. Birkaç gün Pazarcık’taki köylere ulaşımda güçlükler yaşandı. Ekibimiz 40 köye ulaşarak günlük gıda yardımı yapıyor” dedi.

‘SAĞLIK ÇADIRI VE HASTANE KURUYORUZ’

Pazarcık’ta şu anda sağlık çadırları ve hastane kurduklarını belirten Maçoğlu, “İlaç dağıtımına da başladık. 300’e yakın çadır kurup elektriklerini kestik. Doktor arkadaşlarımız orada, psikolojik danışmanlık yapacak arkadaşlarınız var. var mı travma yaşayan insanlarla ilişki kuruyoruz sobalarını kurduk odunlarını dağıttık ama o bölgede hala zor durumda olan yerler var yolu kar bozuk yolları bozuk ama hemen hemen her köye ulaştık dedi.

Maçoğlu, “Toplum çok sert müdahale ediyor. Dayanışma gücü güçleniyor ve birçok idari kademeyi geride bıraktı” diyerek konuşmasını tamamladı.

osmangazihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu