Haber

İmamoğlu: 14 Mayıs’ı hep birlikte demokrasi ve adalet bayramı olarak yaşayalım

HABER: ÇAĞATAN AKYOL – Kamera: SADIK KARAKULOĞLU

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Yenikapı’daki Hıdırellez Şenliği’nde; “Bayramların coşkusu, bayramların ümidi ile bir aradayız ama bir yandan da çok önemli bir seçime gidiyoruz. İnşallah 14 Mayıs’ı demokrasi ve adalet günü olarak hep birlikte yaşarız.”

İBB bugün Yenikapı etkinlik alanında Hıdırellez Şenliği düzenledi. Şenliğe katılan İBB Lideri Ekrem İmamoğlu; Hıdırellez’in kardeşlik ve bereket bayramı olduğunu söyledi. İmamoğlu şunları söyledi:

“Baharın ve umudun bayramıdır. Hıdırellez coşkunuz daim olsun. Bayramların coşkusu, bayramların umuduyla bir aradayız ama bir yandan da çok önemli bir seçime gidiyoruz. 14 Mayıs’ı demokrasi ve adaletin bayramı olarak hep bir arada yaşayacağız inşallah.Her şey çok güzel olacak.Çünkü 13. Cumhurbaşkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile sizlere verdiğimiz 3 sözü yerine getireceğiz.Bu 3 sözü çok iyi hatırlayın. iyi çünkü bu 3 kelimeyi söylemeyen, bu 3 kelimeyi tutmayan hükümdardan kimseye hayır gelmez.Hele biz sürece şöyle bakıyoruz.Bu 3 kelime bizim için bu milletin şerefidir.Konuşacağız,görüşeceğiz. Herkes kendimizi gördüğümüz gibi.Ne kadar çok milletimizi görsek.Söz söylersek kendimiz için istediğimizi herkes için aynısını isteyeceğiz.Kendimize yapılmasını istemediğimizi asla başkasına yaptırmayacağız.Zaman bu ülkede ‘ben’ bitecek, ‘biz’ dönemi başlayacak, bu gökkubbenin altında, bu ülkenin uçlarında yaşayan herkes, 15 Mayıs sabahı bambaşka bir güneş doğacak. Hıdırellez gününüz kutlu olsun. Her şey çok güzel olacak. Bayramın coşkusuyla sarılın birbirinize, sarılın.”

SUZAN KARDEŞLE İZMİR MARŞINI SÖYLEDİ

İmamoğlu, konuşmasının ardından sanatçı Suzan Kardeş ile İzmir Marşı’nı söyledi.

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu