Haber

Bursa Büyükşehir Belediyespor Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Süper Lig’e Yükseldi

Bursa Büyükşehir Belediyespor Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı da Üstün Lig’e yükseldi. Böylece Büyükşehir Belediyespor Kulübü, atletizm, masa tenisi, voleybol, satranç, güreş, hentbol ve tekerlekli sandalye basketbol takımlarıyla Süper Lig’de mücadele edecek.

Kahramanmaraş merkezli Türkiye’yi derinden sarsan deprem nedeniyle Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Ligi’nde dönem durdu Türkiye Bedensel Engelliler Spor Bursa Büyükşehir Belediyespor Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımımız Muhteşem Lig’e adını yazdırdı. Ligde iyi bir sezon geçiren Bursa Büyükşehir Belediyespor Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı böylece başarılı performansını Süper Lig ile taçlandırdı. Lige harika bir giriş yapan ve 12 maçtan galibiyetle ayrılan Bursa Büyükşehir Belediyespor, zirveye yerleşti.

Bursa Büyükşehir Belediyespor, 14 haftada oynanan ligde 12 galibiyet ve 2 mağlubiyetle 3. sırada yer alırken, Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinin ardından ligler orta sıralarda yer aldı. Bunun ardından Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’nda eleme sürecine girmesiyle birlikte Bursa Büyükşehir Belediyespor Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı liglerin kaderi ile ilgili bekleme dönemine girdi. Bekleyişin ardından federasyon liglere kaldığı yerden devam etme kararı alırken, Bursa Büyükşehir Belediyespor başarılı bir sezonun ardından Süper Lig’e adını yazdırdı. – BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu