Teknoloji

PlayStation Discord Entegrasyonu, PS5 Güncellemesi 7.00 ile Geliyor

Uzun süreli bekleyişin ardından, PlayStation Discord entegrasyonu Zaman yaklaşıyor. Sony Interactive Entertainment tarafından doğrudan bir açıklama yapılmasa da ortaya attığı iddialar ve sızdırdığı bilgilerle prestij kazanan Tom Henderson’ın yaptığı açıklama büyük ölçüde doğru çıktı. Detaylar burada.

Bildiğiniz gibi, PlayStation Discord entegrasyonu uzun zamandır beklenen bir dayanak olmaya devam ediyor. PlayStation Network hesabınızı Discord hesabınızla bağlayabilseniz de şimdilik sadece durumunuz ve hangi oyunu oynadığınız görülebiliyor. Ancak tam entegrasyon için fazla zaman kalmadı.

PlayStation Discord Entegrasyonu Ne Zaman Geliyor?

Insider Gaming sitesinde yeni bir gönderi paylaşan Tom Henderson, 8 Mart 2023 tarihinde kullanıcılara sunulması beklenen PlayStation 5 yazılım güncellemesinin 7.00 versiyonu ile Discord entegrasyonu ve bulut tabanlı oyun yayını sunulacak. Bu vesileyle, iyi bilinen uygulama üzerinden arkadaşlarınızla iletişim kurabilecek ve oyun oynayabileceksiniz.

Öte yandan bulut tabanlı oyun hizmeti, PlayStation Plus Premium / Deluxe planı için de sunulacak. Deluxe ülkemizde de mevcut olsa da bulut tabanlı olmadığı için bahsi geçen özellikten faydalanmamız şimdilik mümkün olmayacak.

2021 yılında Discord ile Microsoft arasında bir satın alma anlaşması yapılmıştı ancak daha sonra bu anlaşmadan vazgeçildi. Aynı yılın Mayıs ayında Sony Interactive Entertainment tarafından yapılan duyuru nedeniyle PlayStation konsollarında sesli bağlantı imkanını beklemiş olsak da geçen yılın Temmuz ayında yapılan bir başka duyuru ile ilk atılım Microsoft tarafından öncelikli olarak Xbox’a sunulduğunda geldi. İçeriden öğrenen kullanıcılar. Artık PlayStation konsolları için entegrasyon zamanı yaklaşıyor.

karaisalihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu