Haber

Fatma Şahin’den Berat Kandili mesajı

Şahin yaptığı açıklamada, mübarek “Üç Aylar”da İslam’da mağfiret ve kurtuluş mevsimi olarak yeniden canlandırılan ve rahmet ve arınma günü olan “Berat Kandili”ne kavuşmanın huzurunu yaşarken, bir yandan üzgün ve birlik ve beraberlik içinde deprem felaketinin yaralarını sarmaya çalışıyorlar.

İslam dünyasını Ramazan ayına hazırlayan Berat gecesinin nuru; Aklı diri, kalbi berrak olan insanları adım adım mükemmelliğe ulaştıran bir gece olduğunu vurgulayan Şahin, açıklamasına şöyle devam etti:

“Asrın felaketiyle mücadele ettiğimiz bu güçlü günlerde millet olarak tek yürek olduk. Yurt içinde 11 ilimizde bu felakette çok sayıda canımızı kaybettik. Çok incindik. Kahramanmaraş merkezli bu deprem 11 ilin aynı anda etkilenmesine neden oldu.

Yüce Rabbimiz’in mağfiret ve mağfiret gecesi olan bu geceyi, samimi dualarımızla ümidimizi yeşerteceğimiz bir kurtuluş ve diriliş gecesi kılalım. Yüce dinimiz İslam’ın hayat veren unsurlarının rehberliğinde bu asrın musibetinden bir an önce kurtuluşa ermek için bu gecede dua edelim. Birlik ve beraberlikle yaralarımızı sardığımız özgün bir güne uyanalım.

Allah’ın izniyle yirmi gün sonra kavuşacağımız Ramazan’ın müjdecisi Berat Kandili gecesinde semaya açılacak ellerin, yapılacak duaların nazarlarda kabul olmasını temenni ederim. Allah’ın. Bu gecenin ülkemizin ve İslam aleminin birlik, beraberlik, barış ve huzuruna, huzur ve sükununa vesile olmasını, depremzedelerimizin yaralarını sarmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Tüm kayıplarımıza bir kez daha Rabbimden rahmet diliyor, yakınlarını kaybeden tüm depremzedelere ve coğrafyamızın her köşesinde milletimize sabır, huzur ve yeniden başlayabilme gücü diliyorum. hiçliğin ortası.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu