Haber

Enkazdan 52 saat sonra kurtarılan üniversite öğrencisi Eylül: Hayatta olduğum için çok mutluyum

KAHRAMANMARAŞ’ta meydana gelen 7,7 büyüklüğündeki depremde enkaz altında kalan ve 52 saat sonra kurtarılarak hastanede tedavi altına alınan üniversite öğrencisi Eylül Arıcı (21), “Ağrım çok ama geçmiyor” dedi. Önemli değil, çünkü yaşıyorum. Hayatta olduğum için çok mutluyum.”

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat günü saat 04.17’de meydana gelen depremde, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dokuma ve Moda Tasarımı 4. sınıf öğrencisi Eylül Arıcı, 5 katlı binalarının çökmesi sonucu enkaz altında kaldı. Bölgeye gelen kurtarma ekiplerinin çalışmasıyla Arıcı, 52 saat sonra enkazdan kurtarıldı. Üniversite öğrencisi Arıcı, Kayseri Şehir Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedavisi halen hastanede devam eden Arıcı, “Ailemle birlikte uyurken depreme yakalandık. Çok zor oldu. İki deprem oldu, birincisinde zaten binamız yıkılmıştı. İkincisinde ise deprem oldu.” daha çok çöktü.52 saat enkaz altında kaldım.Beni kurtaran ekipler yaklaşık 10 saat enkaz altında çalıştı.Sadece bacaklarımda sorun var” dedi.

Yaşadıklarını anlatan Arıcı, “Enkaz altındayken sağlıklı kalmaya, nefes almaya ve yeterli olmaya çalıştım. Kurtulabileceğime inanmıyordum ama çok dua ettim ve herkesin çok dua etmesini istiyorum. Şu anda çok dua ediyorum.” Ayağım için tedavi görüyorum durdurulabilir dediler ama şu an tedavim çok iyi gidiyor çok şükür hayattayım hayattayız mutlu olalım şükredelim çok şey var acı ama hiç kıymetli değil çünkü hayattayım. İyi ki hayattayım. Buradaki herkese çok teşekkür ederim” dedi.

haber-cayiralan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu